کاربرد هوش مصنوعی در زمینه درمان و پزشکی – آلاوان

کاربرد هوش مصنوعی در زمینه درمان و پزشکی

همواره گفته شده که هوش مصنوعی قرار است زندگی انسان ها را راحت تر و بهتر کند. یکی از زمینه هایی که هوش مصنوعی می تواند بسیار کارآمد باشد و کیفیت زندگی انسان ها را بالاتر ببرد، خدمات درمان، سلامتی و پزشکی می باشد. به طور کلی استفاده از هوش مصنوعی در فرآیندهای درمانی و پزشکی و… باعث می شود که کمک بزرگی برای پزشکان و بیماران و همچنین برای بیمارستان هایی که از این فناوری استفاده می کنند، داشته باشیم.

کاربرد هوش مصنوعی در زمینه پزشکی

ساده و موثر کردن روند درمان برای بیماران با استفاده از هوش مصنوعی

در صنعت بهداشت و درمان، زمان برابر پول و سرمایه است. ارائه یک تجربه کارآمد به بیمار این اجازه را به بیمارستان ها ، کلینیک ها و پزشکان می دهد تا روزانه بیماران بیشتری را پذیرفته و درمان کنند.

در سال ۲۰۱۶ بیش از ۳۵ میلیون بیمار به بیمارستان های ایالات متحده مراجعه کردند که هر یک از آنها دارای بیماری متفاوت و پوشش بیمه ای متفاوتی هستند که شرایط مختلفی ایجاد می کند. مطالعه‌ای در سال ۲۰۱۶ با بررسی ۳۵۰۰۰ پزشک نشان داد که ۹۶٪ از شکایات بیمار در مورد عدم خدمات به مشتری ، سردرگمی در مورد کاغذ بازی‌ها و تجربیات منفی در مقابل ارائه خدمات است.
با استفاده از نوآوری های جدید هوش مصنوعی در صنعت بهداشت و درمان، می توان به تجربه بیمار بهبود بخشید و علاوه بر آن به پرسنل بیمارستان کمک کرد تا میلیون ها نقطه داده را سریع‌تر و مؤثرتر پردازش کنند.

کاربرد هوش مصنوعی در زمینه درمان و پزشکی

در سال‌های اخیر استفاده از ربات های در جراحی تا حدودی محبوب شده است. بیمارستان ها با استفاده از ربات‌ها در بسیاری از زمینه‌ها، اعم از روش‌های درمان حداقل تهاجمی تا عمل ‌قلب باز، از ربات ها بهره می‌برند. براساس گزارش یکی از کلینیک‌های آمریکا، ربات‌ها به پزشکان کمک می کنند تا روش‌های درمانی پیچیده را با دقت، انعطاف پذیری و کنترلی انجام دهند که فراتر از توانایی‌های انسانی می‌باشد.
روبات‌های مجهز به دوربین ، بازوهای مکانیکی و ابزار جراحی باعث افزایش تجربه ، مهارت و دانش پزشکان برای ایجاد نوع جدیدی از جراحی می شوند. جراحان این بازوهای مکانیکی را با استفاده از یک رایانه کنترل می کنند. این روبات به پزشک نمایی سه بعدی به همراه بزرگنمایی از محل جراحی در بدن بیمار را می دهد که این کار قبلا امکان‌پذیر نبوده و پزشکان در گذشته تنها بر قدرت چشمانسان متکی بودند. در نهایت این ربات می تواند جراح و اعضای کل تیم را هدایت کند.
جراحی های با کمک ربات‌ها ناشی از جراحی را کمتر کرده و پس از جراحی نیز بیمار درد کمتری را حس خواهد کرد. علاوه بر آن در جراحی هایی با کمک ربات‌ها، ازمان بهبودی بیمار نیز کاهش میابد.