بینایی کامپیوتر | Computer vision | هوش مصنوعی | AI - آلاوان

بینایی کامپیوتر

راه حل‌های هوش مصنوعی و علوم داده به کمک بینایی کامپیوتر

آرمان های توسعه پایدار

راه حل‌هایی برای تاثیر پایدار

روزانه میلیون‌ها تصویر ثبت میشوند. الگوریتم‌های بینایی کامپیوتر کاربردها و امکانات بسیاری را با پردازش این تصاویر در دسترس ما قرار می‌دهند. به عنوان مثال، نظارت منظم و از راه دور بر اکوسیستم ها، ارائه اطلاعات ضروری در مورد وضعیت فعلی زمین، و همچنین تغییرات محیطی، فقر جهانی، توسعه شهری، کشاورزی و اقتصادی، حرکت انسان، و سایر تحولات جهانی که در راستای ۱۷ هدف توسعه پایدار صورت می‌پذیرند.

نتایج عملی و قابل اتکا بدون تصاویر با وضوح بالا

هزینه زیاد تصاویر ماهواره ای با وضوح بالا و کمبود تخصص لازم برای استفاده از این داده ها و ایجاد موارد استفاده مناسب، از استفاده بسیاری از سازمان ها از این ابزار جلوگیری می کند.
داده های رصد شده از زمین که به درستی پردازش و تحلیل شده باشند، حتی با وضوح پایین و مجموعه داده های پراکنده، می توانند بینشی بسیار ارزشمند برای حل مشکلات، اطلاع رسانی تصمیمات سیاسی و کمک به هدایت اقدامات بشردوستانه ارائه دهند.

 

 

کیفیت در کار

تخصص عمیق آلاوان در ترکیب روشهای هوش مصنوعی و علوم داده با تصاویر با وضوح پایین یا وضوح بالا برای ایجاد بینش داده محور، برای هدایت سازمانها در تصمیم گیری، برنامه ریزی و پاسخ است.

شناسایی علف های هرز و محصولات زراعی با استفاده از تصویربرداری پهبادی برای کاهش استفاده از علف‌کش‌های مخرب محیط زیست

شناسایی علف های هرز و محصولات زراعی با استفاده از تصویربرداری پهبادی برای کاهش استفاده از علف‌کش‌های مخرب محیط زیست

Skymaps یک استارتاپ فناوری کشاورزی است که از فناوری های سنجش از دور و تجزیه و تحلیل تصویر پیشرفته برای کشاورزی دقیق استفاده می کند. ماموریت آنها بهبود روش ها در مداخلات کشاورزی و در نتیجه دستیابی به تولید پایدار کشاورزی است.
در این چالش دو ماهه ، ۵۰ عامل تغییر فناوری برای شناسایی گونه های علف های هرز و همچنین انواع محصولات ، یک مدل بینایی کامپیوتری ایجاد می کنند.

مطالعه مقاله کامل
بینایی کامپیوتر برای تشخیص آتش‌سوزی

بینایی کامپیوتر برای تشخیص آتش‌سوزی

استارت آپ Sintecsys برای سنجش و بررسی راه‌حل تشخیص آتش سوزی خود، هشت هفته پروژه هوش مصنوعی را میزبانی کرد. 47 همکار آلاوان یک مدل قابل اجرا برای شناسایی آتش سوزی ها در کمتر از دو دقیقه برای نجات جان افراد و کاهش هزینه های زیرساخت ایجاد نمودند.

مطالعه مقاله کامل