تشخیص علف‌های هرز به‌وسیله بینایی کامپیوتر برای کاهش اثرات زیست‌محیطی – آلاوان

تشخیص علف‌های هرز به‌وسیله بینایی کامپیوتر برای کاهش اثرات زیست‌محیطی

درخواست کن

استارتاپ ویدبات (Weedbot) در حال توسعه یک دستگاه لیزری تشخیص علف هرز برای کشاورزان است که می‌تواند محل گیاهان را تشخیص داده و بین محصولات و علف‌های هرز تمایز قائل شود و علف‌های هرز را با پرتو لیزر از بین ببرد. ۵۰ عامل تغییر فناوری برای تسهیل تولید مواد غذایی بدون آفت‌کش، مدل‌های یادگیری ماشین را ساخته‌اند.

 

مسئله

از بین بردن علف‌های هرز با لیزر می‌تواند به طور قابل ملاحظه‌ای نیاز به علف‌کش‌های شیمیایی را کاهش داده یا حتی از بین ببرد و آلودگی خاک و آب‌های زیرزمینی را کاهش دهد. این امر همچنین تولید مواد غذایی بدون آفت‌کش را تسهیل می‌کند و با کاهش قیمت نهایی چنین غذایی، مردم را به خرید غذای ارگانیک و پیروی از یک سبک زندگی سالم ترغیب می‌کند.

 

راه‌ حل‌

تیم ما یک شبکه عصبی با سرعت بالا در شناسایی تصویر گیاهی با سرعت ۱۲ میلی‌ثانیه در هر تصویر (یا سریع‌تر) و دقت تشخیص %۱۱۰-%۱۰۰ از شکل چندضلعی محصول (که به معنای مجاز بودن %۱۰ مثبت کاذب است) ایجاد کردند.

نمونه‌ای از تشخیص و تفسیر برگ‌های هویج:

موارد مورد نیاز برای هوش مصنوعی

  • ورودی: جریان فیلم با نرخ فریم بالا از بالای ردیف برش
  • خروجی لازم: جداسازی علف‌های هرز با سرعت بالا در زمان واقعی با دقت ۲-۱ میلی‌متر

الزامات جانبی مورد نیاز برای هدف

  • زمان نباید بیشتر از ۱۲ میلی‌ثانیه باشد (از گرفتن تصویر تا قرار دادن خطوط تبدیل‌شده به صف پروتکل دیتاگرام کاربر (UDP)).
  • تصویر گرفته‌شده باید یک منطقه کاری ۲۰۰×۲۰۰ میلی‌متر را با نهال هویج به عنوان یک شی مورد شناسایی قرار دهد.
  • نرم‌افزار شناسایی باید تمام هویج‌ها را تشخیص دهد و حداکثر %۱۰ مثبت کاذب (به عنوان مثال علف‌های هرز با عنوان «محصول») قابل قبول است.

تشخیص و جداسازی علف‌های هرز یا با همان هوش مصنوعی که هویج را تشخیص می‌دهد یا با یک اسکریپت جداگانه مانند PlantCV انجام می‌شود.

ویدبات یک شرکت مبتنی بر مأموریت است که راه‌حل‌های حذف علف‌های هرز با دقت بالا برای کشاورزی سازگار با محیط زیست ایجاد می‌کند.