رتبه بندی ایمنی جاده ها از طریق یادگیری ماشینی برای جلوگیری از حوادث جاده ای – آلاوان

رتبه بندی ایمنی جاده ها از طریق یادگیری ماشینی برای جلوگیری از حوادث جاده ای

درخواست کن

پروژه تمام شد!

برنامه ارزیابی بین المللی راه (iRAP) یک موسسه خیریه ثبت شده است که برای کمک به مقابله با هزینه های مخرب اجتماعی و اقتصادی تصادفات جاده ای تأسیس شده است. چشم انداز خیریه برای جهانی عاری از جاده های پر خطر است. در این پروژه ، بیش از 30 تغییر دهنده فناوری ، راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی برای افزایش ایمنی جاده ها با نقشه برداری از خطر تصادف در جاده ها ساخته اند.

مشکل

تصادفات جاده ای بزرگترین قاتل جوانان 5 تا 29 ساله در سراسر جهان است. فاجعه مرگ و جراحت بر همه جامعه روی زمین تأثیر می گذارد. براساس روند فعلی ، 500 میلیون نفر از هم اکنون تا سال 2030 دچار آسیب های مغزی ، ستون فقرات ، اندام و داخلی می شوند. هزینه اقتصادی بیش از 25 تریلیون دلار آمریکا خواهد بود. تقریبا نیمی از کشته شدگان در معرض آسیب پذیری کاربران جاده – موتورسواران ، دوچرخه سواران و عابران پیاده خواهند بود. کشورهای کم درآمد و با درآمد متوسط که از هر ده مورد مرگ جاده ای در جهان 9 مورد اتفاق می افتد ، بیشترین تأثیر را از این بحران جهانی ایمنی جاده ها متحمل می شوند.

iRAP یک موسسه خیریه ثبت شده است که برای کمک به مقابله با هزینه های مخرب اجتماعی و اقتصادی تصادفات جاده ای تأسیس شده است. چشم انداز خیریه برای جهانی عاری از جاده های پر خطر است.

iRAP در حال حاضر با شرکای سراسر جهان برای استفاده از استاندارد جهانی iRAP در ارزیابی خطر تصادف در جاده ها و عملکرد مرتبط با رتبه بندی ستاره در زیرساخت های جاده کار می کند.

مشارکت های برنامه ارزیابی جاده اکنون در بیش از 100 کشور در سراسر جهان فعال است. داده های iRAP پس از ارزیابی بیش از 1،000،000 کیلومتر از جاده ها ، به ایمن سازی بیش از 75 میلیارد دلار سرمایه گذاری در جاده ها کمک می کند. iRAP و شرکا currently در حال تکمیل ارزیابی های رتبه بندی ستاره با استفاده از نظرسنجی های اختصاصی ویدئویی یا ، در صورت وجود و به اندازه کافی اخیر ، نمای خیابان یا داده های تصویر عمومی مشابه هستند.

سه هدف اصلی چالش:

داده های تصادف را در موقعیت جغرافیایی منبع کرده و iRAP Risk Maps را از تصادفات تاریخی در هر کیلومتر تولید کنید
ویژگی جاده منبع ، جریان ترافیک و داده های سرعت و نقشه عملکرد ایمنی و رتبه بندی ستاره. این امر برای بیش از 100 میلیون کیلومتر جاده در سراسر جهان اعمال می شود.
شاخص های کلیدی عملکرد زیرساخت های جاده ای تکرار شونده را تولید کنید که می تواند پایه ردیابی عملکرد سالانه را ایجاد کند.

در این خط لوله ، هدف ما این است که با تهیه خودکار م automaticallyلفه مهم شمارش خودرو تحت ویژگی ترافیک یا جریان خودرو با استفاده از تصاویر ماهواره ای با کمک هوش مصنوعی ، به هدف دوم کمک کنیم.

داده

شرکای iRAP در سراسر جهان در طول 20 سال گذشته بیش از 1 میلیون کیلومتر داده جاده جمع آوری کرده اند. نمونه ای از این داده ها در منابع و ابزار Big Data خیریه Vaccines for Roads ارائه شده است (این و این لینک را بررسی کنید).

تاثیر

هدف توسعه پایدار سازمان ملل متحد كاهش مرگ و میر جاده ای تا سال 2030 است. این شامل اهدافی برای اطمینان از 3 ستاره یا بهتر بودن جاده های جدید برای همه استفاده كنندگان جاده است و تا سال 2030 بیش از 75٪ سفرها 3 ستاره یا جاده های بهتر

iRAP تخمین می زند که دستیابی به این اهداف باعث نجات جان 450،000 نفر در سال و جلوگیری از مرگ و جراحت بیش از 100،000،000،000 شود. بار آسیب های جاده ای بر روی افراد ، خانواده ها ، جوامع و سیستم های بهداشتی به طور قابل توجهی کاهش می یابد. این باعث می شود بیش از 8 دلار پس انداز از هر 1 دلار سرمایه گذاری شود.

ایمنی جاده ای AI
هوش مصنوعی برای ایمنی راه